Od 25 do 27 sierpnia nasi koordynatorzy wolontariatu – Wiola Kurzydem i Zbyszek Janakiewicz wymieniali się doświadczeniami z koordynatorami kilkudziesięciu polskich hospicjów.

W spotkaniu uczestniczyły 52 osoby z 32 hospicjów z całej Polski: Będzin, Bielsko Biała, Białystok,  Bochnia, Częstochowa, Gdańsk, Gliwice, Jaworzno, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Kutno, Lubartów, Miechów, Nysa, Opole, Poznań (2), Puck, Radom, Sosnowiec, Skarżysko Kamienna, Sopot, Tychy, Warszawa (4), Żory, Żyrardów. Szkolenie zostało zorganizowane przez Forum Hospicjów Polskich i Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza.

W ramach realizowanego programu odbyły się dyskusje na temat organizacji i prowadzenia zespołów hospicyjnych wolontariuszy, zasad prawnych obowiązujących w realizacji wolontaryjnej opieki nad chorym oraz prowadzenia formacji wolontariuszy.

1sz_kr  2sz_kr

3sz_kr