Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach serdecznie zaprasza do udziału w zakończeniu tegorocznej edycji Międzynarodowego Programu „Pola Nadziei”. Stowarzyszenie na terenie Żor zrealizowało go już po raz czternasty.

W piątek, 2 czerwca dzieci i młodzież zamanifestują solidarność i wsparcie dla osób chorych, promując przy tym ideę opieki hospicyjnej i wolontariatu.

XIV Marsz Nadziei wyruszy o godzinie 11:15 sprzed siedziby Hospicjum im. Jana Pawła II, przy ul. Promiennej 4. Następnie ul. Okrężną, Boryńską, Górnym Przedmieściem – przez Rynek i ul. Szeptyckiego przejdzie do Domu Kultury. Tam, podczas krótkiego programu artystycznego, podsumowana zostanie XIV edycja „Pól Nadziei”. Wręczone zostaną również nagrody zwycięzcom konkursów – plastycznego „Żonkilowe logo” i literackiego – „Historia z żonkile w tle”.

Jak co roku, do udziału w Marszu Nadziei zaproszeni są podopieczni przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych, przedstawiciele samorządu i mediów, a także wszyscy przyjaciele żorskiego Hospicjum.

MARSZ 2017