W środę, 4 października rozpoczęliśmy jubileuszową, piętnastą edycję programu „Pola Nadziei”. To projekt skierowany do wszystkich, którzy chcą pomóc ludziom chorym na raka.

Najpierw odbyły się występy artystyczne w auli hospicjum, gdzie również wspomniano o pierwszym sadzeniu żonkili – 6 października 2003 roku przy Bramie Cieszyńskiej. Co ciekawe, brała w nim udział spora część zaproszonych gości – przedstawicieli samorządu.

– Dla mnie Pola Nadziei to program, który ma obudzić nasze serca. Ma spowodować, że będziemy wrażliwi i otwarci, a także poświęcimy swój czas, swoją energię, swoje zdolności dla chorych. Nie tylko tych w hospicjum, ale przede wszystkim tych, których mamy w domu – powiedziała podczas inauguracji Dorota Domańska, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach.

Po poczęstunku jubileuszowym tortem zaproszeni goście, wśród których był Wiceprezydent Miasta Żory Daniel Wawrzyczek, Przewodniczący Rady Miasta Żory Piotr Kosztyła, Śląski Wicekurator Oświaty Dariusz Domański, radni, komendanci policji i PSP, dyrektorzy miejskich instytucji i placówek oświatowych, a przede wszystkim dzieci i młodzież, wolontariusze i pacjenci hospicjum zasadzili cebulki żonkili. Symbole nadziei, które niezmiennie od tych kilkunastu lat, przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Patronami Honorowymi XV Pól Nadziei w Żorach jest Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Żory Piotr Kosztyła.