Za nami drugie spotkanie z Dominiką Kierpiec-Kontny, czyli Śląską Bajarką. Tym razem zajęcia muzyczno-folklorystyczne odbyły się w ogrodzie hospicyjnym, a dźwięki niosły się na całe osiedle! Gościem muzycznym kwietniowych warsztatów była Natalia Tomecka – muzyk i nauczyciel w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach.

W spotkaniu pt. „Nastow ucho – czy coś grucho? – odgłosy wiosny” wzięli udział pacjenci wraz z rodzinami, dzieci osierocone z rodzicami i wolontariusze naszego hospicjum.

Przypomnijmy, że zajęcia są realizowane w ramach inicjatywy pt. „Muzyka mostem między pokoleniami” i programu Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach „Inicjatywy Lokalne w Kulturze Żory 2018”. Projekt zakłada przeprowadzenie 10 zajęć – lekcji muzyczno-folklorystycznych (od marca do grudnia br.) oraz 5 koncertów, podczas których wystąpią utalentowani artyści z różnych roczników.

Kolejne spotkanie planowane jest na niedzielę, 5 maja (godz. 15:00).

Natomiast 20 maja, również w niedzielę, o godz. 15:00 odbędzie się pierwszy koncert w ramach projektu – w hospicjum wystąpi Szymon Kamczyk.

Dodajmy, że nad programem patronat honorowy objęło Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.