Młodzi artyści w kolejnej odsłonie inicjatywy „Muzyka mostem między pokoleniami”. Już 9 września (niedziela) o godzinie 16:00 w siedzibie żorskiego hospicjum odbędzie się recital duetu Anna Kita (wokal) i Paweł Gwóźdź (pianino). Wstęp wolny!

Wrześniowy recital będzie trzecim koncertem w ramach inicjatywy „Muzyka mostem między pokoleniami” realizowanej przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach jako „Inicjatywy Lokalne w Kulturze Żory 2018”.

Projekt rozpoczął się w marcu. Raz w miesiącu odbywają się lekcje muzyczno-folklorystyczne Śląskiej Bajarki (Dominika Kierpiec-Kontny z gośćmi). Inicjatywa zakłada także organizację pięciu koncertów, podczas których wystąpią utalentowani artyści – reprezentanci różnych pokoleń. Do tej pory w hospicjum wystąpił Shimma, czyli Szymon Kamczyk oraz Zespół Ludowy Józefinki z Kłokocina. Inicjatywa zakończy się w grudniu.

muzyka_mostem_recital_9-09