Przed nami kolejna koncertowa (już czwarta) odsłona inicjatywy „Muzyka mostem między pokoleniami”. Tym razem w żorskim hospicjum zaprezentuje się katolicki chór gospel – God’s Property – Własność Boga.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 14 października o godz. 16:00 w auli hospicyjnej. Wstęp wolny!

Katolicki chór gospel God’s Property – Własność Boga działa w Miejskim Centrum Kultury w Tychach oraz przy parafii p.w. św. Marii Magdaleny. Chór powstał w 2006 roku, a jego założycielem i dyrygentem jest Adam Ryszard Saczka – wszechstronny i utalentowany muzyk, absolwent katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego i Państwowego Studium Wokalno-Aktorskiego w Gliwicach.

Wspólnota chóralna przez lata zmieniała się pod względem liczby osób. Obecnie skład koncertowy liczy 26 osób.

Koncert odbędzie się w ramach inicjatywy „Muzyka mostem między pokoleniami”, która zakłada przeprowadzenie 10 lekcji muzyczno-folklorystycznych Śląskiej Bajarki oraz pięciu koncertów, podczas których wystąpią utalentowani artyści. Cały projekt trwa od marca aż do grudnia.

Inicjatywa jest realizowana w ramach programu Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach „Inicjatywy Lokalne w Kulturze Żory 2018”. Patronat honorowy nad programem objęło Stowarzyszenie Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej CAL.

muzyka_mostem_14.10