Spotkaliśmy się w kinie Na Starówce we wtorek, 13 marca. Data nie była przypadkowa – dokładnie tego dnia przypadła 15. rocznica założenia Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II”. Ten jubileusz po raz kolejny zjednoczył mieszkańców Żor!

Tym razem bardziej i mniej znani żorzanie przypomnieli teksty kultowego kabaretu Potem. Dwukrotnie, bo przedstawienia rozpoczęły się o godz. 17:00 i 19:30. Przez ponad dwie godziny  mogliśmy zaczerpnąć dużej dawki dobrego humoru.

Na scenie pojawili się ochotnicy – młodzież, osoby dorosłe, w tym przedstawiciele władz i żorskiego hospicjum: Hanna Ambroziewicz, Jacek Arasim, Artur Baron, Rafał Biela, Katarzyna Broy, Paulina Da-Via, Barbara Dzierżęga, Aleksandra Fornalska, Adam Gryman, Paweł Gwóźdź, Krzysztof Hajduk, Kamil Herma, Jolanta Hrycak, ks. Jarosław Janusz, Zuzanna Jędrzejkiewicz, Ewa Kałus, Bartłomiej Kieszkowski, Anna Kita, Bernadeta Komar, Adrianna Korykora, Piotr Kosztyła, Żanetta Kowalska, Marta Kreis, Nikola Ledwoń, Sabina Lejta, Antonina Michalik, Anita Morońska, Anna Nowacka, Piotr Pańczyk, Martyna Piec, Roman Pokorski, Alina Poloczek, Natalia Porwolik, Tadeusz Pustelnik, Irena Przeliorz, Stanisław Ratajczyk, Simona Sędera, Tatiana Serebryanskaya, Natalia Siedlarz, Weronika Siwek, Grzegorz Słomian, Emilia Stokowska, Alicja Szpyt, Julia Tkaczyk, Tomasz Tobiaszek, Magdalena Tomal, Anna Ujma, Marian Wrzodak, Krystyna Żółty.

Dziękujemy Anecie Antosiak – reżyserce i organizatorce tego wydarzenia, wszystkim osobom występującym i przygotowującym imprezę – za poświęcony czas i zaangażowanie!

Dziękujemy także osobom, które tego wieczora wsparły finansowo hospicjum. Wolontariusze zebrali do puszek kwotę 4256,59 zł!

Zdjęcia wykonały uczennice z kierunku fototechnik – Marta Palowska i Weronika Toman z Zespołu Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach.