W poniedziałek, 4 października, żorskie Hospicjum im. Jana Pawła II rozpocznie dziewiętnastą już edycję programu Pola Nadziei. W tym dniu, przed budynkiem hospicjum, dzieci, młodzież oraz ich opiekunowie zasadzą symboliczne cebulki żonkili.

Pola Nadziei to międzynarodowy program skierowany do wszystkich tych, którzy pamiętają i chcą pomóc ludziom chorym na raka. Żonkilowe pole tzw. Pole Nadziei jest symbolem nadziei, a także opieki paliatywnej. Żonkile przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących naszego wsparcia i towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.  W ramach programu żonkilowe pola zostaną zasadzone nie tylko przed budynkiem naszego hospicjum, ale również wokół współpracujących z nami szkół i przedszkoli. Nasi wolontariusze będą również organizować kwesty, w których nabywając symboliczną cebulkę żonkila będzie można wspomóc naszą działalność.  

UWAGA! Spotkanie koordynatorów szkolnych odbędzie się 22 września (środa) o godz. 15.30 na auli hospicyjnej. Serdecznie zapraszamy!