W czwartek, 8 października żorskie Hospicjum im. Jana Pawła II rozpocznie nową edycję programu ?Pola Nadziei?. W tym dniu, przy placówce, dzieci, młodzież oraz ich opiekunowie zasadzą symboliczne cebulki żonkili.

?Pola Nadziei? to międzynarodowy program skierowany do wszystkich, którzy chcą pomóc ludziom chorym na raka. Odbywa się on każdego roku w dwóch częściach. Jesienią sadzone są cebulki żonkili ? to one właśnie tworzą Pola Nadziei. Wiosną, gdy zaczynają kwitnąć, rozpoczyna się druga część akcji, która obejmuje m.in. kwesty na rzecz osób chorych na raka, koncerty charytatywne oraz akcje medialne i edukacyjne.

Same żonkile są międzynarodowym symbolem nadziei, przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących naszego towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Dlatego 8 października, o godz. 10:30, w ogrodzie hospicjum przy ul. Promiennej 4 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie trzynastej edycji programu ?Pola Nadziei?. Cebulki zasadzą obecni na tym wydarzeniu włodarze miasta, przedstawiciele szkół i przedszkoli, wolontariusze oraz inni zaproszeni goście.

Warto dodać, że wiele instytucji zasadzi żonkile również we własnym zakresie. Kilka tysięcy cebulek powędrowało już do zainteresowanych szkół i przedszkoli w Żorach oraz okolicznych miejscowościach.

 

13_pola_nadziei