„Charytatywny Bieg Nadziei” to kolejna cykliczna akcja współorganizowana przez nasze Hospicjum dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, wolontariuszy, oraz lokalnych firm. Jest to wydarzenie, które co roku skupia ok. 400-stu uczestników. Zawodnicy startują w trzech kategoriach na różnych dystansach. Dzieci na rolkach i hulajnogach mają do pokonania dystans 3 kilometrów. Dla dorosłych uczestników przewidziano dwie kategorie: 5 kilometrów dla nordic walking i 5 kilometrów dla biegaczy. Oprócz zmagań sportowych jest to okazja do wspólnego spędzenia czasu całymi rodzinami w miłej atmosferze ciesząc się różnymi atrakcjami przygotowywanymi co roku – zwłaszcza dla najmłodszych. Cały dochód z sprzedaży pakietów startowych co roku jest przekazany na rzecz naszego Hospicjum.