To były dni pełne emocji! Pozostających pod opieką naszego Stowarzyszenia 23 dzieci osieroconych i 8 ich rodziców i opiekunów w miniony weekend wybrało się na nie lada wycieczkę.

Wszystko zaczęło się w sobotni poranek, 3 czerwca w hospicjum – od wspólnej Mszy świętej, po której zostały wręczone prezenty z okazji Dnia Dziecka. O godz. 9:00 autobus wyruszył do Zatoru, gdzie w Zatorlandzie zwiedzono Park Dinozaurów, odwrócony domek i grupy zobaczyły także seanse w kinie 5D. Po południu udało się przyjechać do Krakowa, by tam zwiedzić Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” – ośrodek poświęcony życiu i twórczości papieża Jana Pawła II.

Noc i niedzielny ranek uczestnicy wycieczki spędzili w Wadowicach. Tam też, w Bazylice Ofiarowania NMP, wzięli udział w Mszy świętej, po której każdy otrzymał indywidualne błogosławieństwo z rąk księdza biskupa Jana Zająca. O godz. 12:00 autokar ruszył w stronę Bochni, gdzie czekał obiad i oczywiście wizyta w Kopalni Soli. Powrót do Żor nastąpił w późnych godzinach wieczornych.

Wyjazdu, prezentów i ogromu radości nie byłoby bez: wolontariuszek i inicjatorek – Haliny Świerczek i Marioli Kret, wsparcia finansowego sponsorów – również lokalnych firm, Rad Dzielnic Pawlikowskiego i Powstańców Śląskich, Spółdzielni Mieszkaniowej Żory, naprawdę wielu placówek oświatowych, a także prywatnych fundraiserów – Antoniego Gonsiora, Aleksandry Gryman i Adama Grymana – którzy do finansowego wsparcia wyjazdu przekonali naprawdę wielu. Dla wszystkich z serca płynące „Bóg zapłać!”.

Zobaczcie zdjęcia z wycieczki: