Znana jest już kwota przekazana na działalność naszego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” z tytułu 1% podatku za 2016 rok. Otrzymaliśmy 385 754,03 zł. To dla nas ogromne wsparcie i motywacja do tego, by dalej pomagać osobom chorym i cierpiącym!

Działamy od marca 2003 roku. Na co dzień niesiemy bezpłatną pomoc osobom terminalnie chorym na choroby nowotworowe. Wspieramy też ich rodziny. Do tej pory otoczyliśmy opieką już ponad 2200 chorych – mieszkańców całego regionu.

W hospicjum stacjonarnym przebywa obecnie 22 pacjentów, a około 30 chorymi opiekujemy się w ramach hospicjum domowego. Chory ma zapewnioną profesjonalną pomoc – zespół hospicyjny tworzą: lekarz, pielęgniarka, fizjoterapeuta, psycholog, wolontariusz i kapelan. Jeden dzień pobytu pacjenta na oddziale stacjonarnym kosztuje około 400 złotych. Kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia finansuje tylko część prowadzonej działalności, pozostała kwota pochodzi z 1% podatku, kwest i darowizn ludzi o wrażliwych sercach.

– Gdyby nie te darowizny, nie moglibyśmy pomagać. Serdecznie dziękujemy więc za każde otrzymane wsparcie – mówi Dorota Domańska, prezes zarządu Stowarzyszenia.