Trwają poszukiwania 55 Mikołajów, którzy zrobią 55 prezentów dla 55 dzieci osieroconych. Właśnie ruszyła jubileuszowa akcja „Listy do M.”!

Już po raz piąty zapytaliśmy dzieci osierocone pozostające pod opieką naszego Stowarzyszenia o ich mikołajkowe marzenia. Co otrzymaliśmy w odpowiedzi? Gry, markery, książki, klocki, kosmetyki czy maskotki – o tym marzą dzieci! Część z tych pragnień ujęto w krótkiej animacji:

Osoby gotowe spełnić jedno z marzeń, mogą kontaktować się z organizatorami akcji – naszymi Wolontariuszkami pod adresem e-mail: mikolaj@hospicjumzory.pl. Wolontariusze udzielą również informacji o pozostałych marzeniach oraz sposobie udzielenia pomocy. Ważne, by przed kupnem prezentu zgłosić swoją chęć!

Akcja kończy się 5 grudnia br., a już 8 grudnia odbędzie się jej wielki finał w auli hospicjum.

Przypomnijmy, że dzieci osierocone, którego jeden z rodziców zmarł będąc pacjentem Hospicjum im. Jana Pawła II, mogą na co dzień liczyć na wsparcie duchowe i materialne. Dzięki pozyskanym funduszom, wolontariusze organizują dla nich wyjazdy i różnego rodzaju wyjścia, oczywiście przy zaangażowaniu rodziców i opiekunów prawnych. Takie spotkania to nie tylko odskocznia od codziennego życia, problemów, ale też okazja do rozmowy o trudnościach czy odczuciach po stracie mamy lub taty.