Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach od ponad 18 lat wspiera osoby z zaawansowaną chorobą nowotworową, zapewniając im systematyczną i fachową opiekę paliatywną w ich własnych domach. Jako hospicjum domowe docieramy do naszych pacjentów nie tylko z terenu miasta Żory, ale również z okolicznych miast i miejscowości. Opiekę nad pacjentem w jego domu sprawuje interdyscyplinarny zespół hospicyjny, w skład którego wchodzi lekarz, pielęgniarka, fizjoterapeuta, psycholog oraz  kapelan (na życzenie chorego) wraz z przeszkolonymi wolontariuszami.

W ramach hospicjum domowego nasze pielęgniarki dojeżdżają hospicyjnym samochodem do domu chorego co najmniej 2 razy w tygodniu lub – jeżeli zajdzie taka potrzeba – to codziennie. Pielęgniarki wykonują zabiegi medyczne, uczą rodzinę pielęgnacji chorego, profilaktyki przeciwodleżynowej, doradzają rodzinie w rozwiązywaniu problemów pielęgnacyjnych, wyjaśniają sposób przygotowywania i podawania leków. Opieka hospicyjna to również czas poświęcony na towarzyszenie choremu, na rozmowę z nim oraz z jego rodziną.                              Pomoc świadczona jest całkowicie bezpłatnie!

Sprawnie zorganizowany dojazd pozwala zagwarantować naszym pacjentom właściwą opiekę w ich własnych domach. Niestety posiadany przez Stowarzyszenie samochód, przeznaczony na dojazdy do domu pacjenta jest już stary, mocno wyeksploatowany i często się psuje. Niezbędny stał się zakup nowego pojazdu.

Ze względu na trudną sytuację finansową, spowodowaną w dużej mierze aktualną sytuacją pandemiczną w kraju, postanowiliśmy poprosić Was o pomoc! Zbieramy fundusze w wysokości 46.000 zł na zakup nowego samochodu osobowego na portalu www.zrzutka.pl https://zrzutka.pl/wg9d4y

Za wszystkie dary serca, w imieniu naszych podopiecznych, z góry serdecznie dziękujemy!

Zróbmy to razem! Pomóż nam, abyśmy mogli dotrzeć z pomocą do chorych!