Ponad 260 wolontariuszy żorskiego Hospicjum im. Jana Pawła II w najbliższy weekend stanie na cmentarzach naszego regionu.

Kwesta ?Zapalmy Płomyk Nadziei? to największa i najstarsza zbiórka pieniężna prowadzona przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych ?Hospicjum im. Jana Pawła II?. Co roku uczestniczy w niej kilkuset wolontariuszy, którzy ubrani w specjalne kamizelki i identyfikatory zbierają datki na Hospicjum im. Jana Pawła II, które otacza bezpłatną opieką osoby chore terminalnie na nowotwory.

W tym roku do akcji przyłączyło się ponad 260 osób, z czego dużą grupę stanowią dzieci i młodzież. Co ciekawe, chętne do kwestowania są także całe rodziny. ? Dla nas akcja ?Zapalmy Płomyk Nadziei? to nie tylko kwesta, ale i czas duchowej promocji ruchu hospicyjnego oraz opieki paliatywnej. To okazja, by przypomnieć, iż zarówno zdrowi, jak i chorzy kroczą wspólną drogą oraz uświadomić, że może przyjść w życiu człowieka zdrowego taki moment, w którym sam stanie się chorym, pacjentem, człowiekiem potrzebującym pomocy ? wyjaśnia Dorota Domańska, prezes zarządu Stowarzyszenia. ? Wszystkie środki pozyskane podczas kwesty zostaną przeznaczone na prowadzenie oddziału opieki paliatywnej. Sfinansowane zostanie z nich wyżywienie, opieka nad pacjentem i media ? dodaje.

Działalność Hospicjum im. Jana Pawła II będzie można wesprzeć w dniach 31 października ? 1 listopada w kilku miejscach: Cmentarz przy ul. Nowej (os. Korfantego) w Żorach, Cmentarz Komunalny przy ul. Rybnickiej w Żorach, cmentarze parafialne w Baranowicach, Osinach, Rogoźnej i Rowniu, a także na cmentarzach w Suszcu, Rudziczce, Studzionce, Kryrach, Golasowicach i Pawłowicach.

Z roku na rok przybywa wolontariuszy oraz miejsc, w których prowadzone są zbiórki pieniężne na rzecz hospicjum. W 2014 roku, dzięki zaangażowaniu 274 osób, udało się pozyskać 47 870,69 złotych.

 

Wspolnie zapalmy plomyk