Nie co dzień można pochwalić się takim gestem, jaki wykonał mieszkaniec Żor – laureat konkursu organizowanego przez T-Mobile.

W 2016 roku T-Mobile zorganizowało konkurs dla dziennikarzy na najlepszy artykuł informacyjny wyjaśniający problematykę rejestracji kart pre-paidowych. – Konkurs wygrał pan Andrzej Kisiała z redakcji portalu telekomunikacyjnego Telix.pl – mówi Konrad Mróz z Biura Prasowego T-Mobile. – Nagrodą w konkursie było 10 tysięcy złotych, które można było w pierwszej kolejności przeznaczyć na urządzenie imprezy firmowej. Dopiero drugą opcją było wsparcie dowolnie wybranego celu charytatywnego – dodaje.

Żorzanin, po konsultacjach z redakcją portalu, zdecydował więc o wybraniu drugiej opcji i wsparciu Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach. – Wzbudził tym samym nasz ogromny szacunek – podkreśla K. Mróz. Jak przyznaje laureat konkursu, redakcja portalu mieści się w Warszawie, choć jego najczęściej można spotkać na trasie Żory-Warszawa. – Jako redakcja wspólnie – po mojej propozycji – zdecydowaliśmy, że wesprzemy hospicjum. Mogliśmy albo zrobić imprezę dla pracowników i naszych czytelników, albo przekazać pieniądze dla Stowarzyszenia. Wybraliśmy drugą opcję – skromnie przyznaje Andrzej Kisiała, laureat konkursu T-Mobile.

Każdy grosz jest niezwykle ważny dla żorskiej placówki, która otacza pacjentów bezpłatną opieką w ramach hospicjum domowego i stacjonarnego. – Kontrakt z NFZ-em nie pokrywa wszystkich naszych potrzeb, stąd darowizny, 1% podatku czy współpraca ze sponsorami jest dla nas tak cenna – mówiła podczas spotkania z darczyńcami Dorota Domańska, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II”.

20170524_141046

20170524_141206

Na zdjęciach od lewej: Andrzej Kisiała, Dorota Domańska i Konrad Mróz.