Choć na co dzień gościliśmy w hospicjum 19 pielgrzymów z Chin, to w piątek, 22 lipca nasze hospicjum odwiedziła grupa około 30 osób z Singapuru, USA i Ghany. Trzeba przyznać, że nasi pielgrzymi wnieśli w mury naszej placówki wiele radości i entuzjazmu!

Spotkanie rozpoczęliśmy na auli, gdzie wolontariuszka Magda przybliżyła historię i działalność naszego Stowarzyszenia, następnie przeszliśmy na świetlicę. Tam czekali na nas już nasi pacjenci, a towarzyszyli im niezawodni wolontariusze. Goście spędzili również czas w ogrodzie.

Warsztaty zakończyła wspólna modlitwa w kaplicy hospicyjnej – pielgrzymi mogli ucałować relikwiarz z relikwiami św. Jana Pawła II, naszego patrona. Warto dodać, że pielgrzymów którzy nas odwiedzili obdarowaliśmy przypinkami żonkili – symbolem solidarności z osobami chorymi na raka.

Dziękujemy ks. Przemkowi za inicjatywę, a Magdzie i Gosi za pomoc w obsłudze językowej tego spotkania.