Rossmann przekazał produkty o wartości niemal 3,5 miliona złotych do 147 instytucji charytatywnych w całej Polsce. W Żorach pomoc trafiła do naszego hospicjum.

Właśnie zakończyła się akcja, w ramach której członkowie Klubu Rossmann mogli wesprzeć lokalne organizacje robiąc zakupy w naszych drogeriach i korzystając z aplikacji Rossmann PL.

Klub Rossmann wystartował w kwietniu tego roku. Klientom dał dostęp do rabatów i spersonalizowanych ofert oraz zachęcił do wsparcia lokalnych instytucji pomagających potrzebującym.

O wskazanie organizacji charytatywnych z ich okolicy, regionu zostali poproszeni pracownicy drogerii. Przyjęto, że każdej z nich Rossmann gwarantuje darowiznę w wysokości 2 tys. zł. Kwotę tę można było jednak łatwo powiększyć – za każdą użytą przez klienta co najmniej trzy razy aplikację Rossmann PL przekazywano dodatkowe 1 zł – w produktach – na wspieraną przez dany sklep organizację. – W akcję chętnie zaangażowali się nasi pracownicy i klienci, bo nikt tak dobrze jak oni nie zna lokalnych potrzeb – mówi Agata Nowakowska, rzeczniczka prasowa Rossmanna.

Aż 15 organizacji działających na Śląsku otrzyma wsparcie od Rossmanna. Darowiznę w formie produktów otrzymało także nasze „Hospicjum im. Jana Pawła II”. Jej wartość wynosi 17 357 zł. W finale akcji w Sosnowcu wzięła udział Dorota Domańska, prezes Stowarzyszenia dziękując za pamięć o naszej placówce.

Dodajmy, że akcja trwała od 10 kwietnia do 31 października. Wzięło w niej udział 1227 sklepów Rossmanna w całej Polsce. Łączna wartość darowizn to blisko 3,5 miliona złotych.

20171207_111233  20171207_114802

20171207_114717  20171207_122129