W sobotę 13. maja oficjalnie rozpoczęliśmy akcję charytatywną Auchan Retail Polska oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach, która polega na tym, iż klienci pięciu sklepów Auchan w naszym regionie (Żory, Rybnik, Tychy, Mikołów oraz Bieruń) płacąc kartą za swoje zakupy mogą przekazać mikrodatek na rzecz naszego Hospicjum. Wpłat dokonywać można w prosty sposób dzięki wdrożonej do sieci terminali hipermarketów Auchan aplikacji Donateo.

W dniu rozpoczęcia akcji nasi wolontariusze zachęcali klientów Auchan do wsparcia naszej instytucji. W sklepie Auchan w Rybniku działało SZKOLNE KOŁO WOLONTARIATU Szkoły Podstawowej nr 18 w Rybniku. Wolontariusze zbierali pieniądze do puszki kwestarskiej, rozdawali ulotki i i zachęcali do kupna pysznego ciasta ufundowanego z tej okazji przez sklep Auchan. Akcja charytatywna zorganizowana dla nas przez Auchan potrwa do 17. czerwca br. Zachęcamy gorąco do wsparcia naszego Stowarzyszenia poprzez przekazanie mikrodatku w trakcie zakupów w jednym z pięciu sklepów Auchan.