Trwa szósta akcja „Listy do M.” organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach. To świąteczna pomoc dla dzieci osieroconych.

Zapytaliśmy dzieci osierocone pozostające pod opieką naszego Stowarzyszenia o ich mikołajkowe marzenia. Co otrzymaliśmy w odpowiedzi? Gry, książki, klocki, kosmetyki czy maskotki – o tym marzą dzieci! Tylko niewielką część tych pragnień możecie zobaczyć na ilustracjach.

Osoby gotowe spełnić jedno z marzeń, mogą kontaktować się z organizatorami akcji pod adresem e-mail: mikolaj@hospicjumzory.pl. Wolontariuszka Ania udzieli informacji o pozostałych marzeniach oraz sposobie udzielenia pomocy. Ważne, by przed kupnem prezentu zgłosić swoją chęć!

Akcja kończy się 3 grudnia br., a już 7 grudnia odbędzie się jej wielki finał w auli hospicjum!

Przypomnijmy, że dzieci osierocone, którego jeden z rodziców zmarł będąc pacjentem Hospicjum im. Jana Pawła II, mogą na co dzień liczyć na wsparcie duchowe i materialne. Dzięki pozyskanym funduszom, wolontariusze organizują dla nich wyjazdy i różnego rodzaju wyjścia, oczywiście przy zaangażowaniu rodziców i opiekunów prawnych. Takie spotkania to nie tylko odskocznia od codziennego życia, problemów, ale też okazja do rozmowy o trudnościach czy odczuciach po stracie mamy lub taty.