15 kwietnia br. w żorskiej Scenie na Starówce odbył się jubileuszowy koncert z okazji obchodów 20-lecia działalności Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum” im. Jana Pawła II w Żorach. Wśród zaproszonych gości był Prezydent Miasta Żory Waldemar Socha oraz Przewodniczący Rady Miasta Żory Piotr Kosztyła, a także wielu innych znamienitych gości. Za uroczystą galę przybyli również  Darczyńcy naszego Hospicjum, wolontariusze i pracownicy.

Oprawę muzyczną wieczoru zapewnił Zespół Avocado, Michał Gasz, a także Zespół Carrantuohill wraz z muzykami Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Żorach pod dyrekcją Michała Gajdy.

Uroczystą galę poprzedziła msza św. w kościele parafialnym pw. św. Filipa i Jakuba w Żorach pod przewodnictwem biskupa pomocniczego Grzegorza Olszowskiego.

Podziękowania za współorganizację:

Dziękujemy Dyrekcji MOK Żory za udostępnienie sali oraz obsługę techniczną gali.

Dziękujemy uczniom Zespołu Szkół nr 2 Żorach na kierunku technik fotografii i multimediów:  Mai Piaseckiej z klasy 2 i Weronice Orłowskiej z klasy 3, za zdjęcia z obchodów.

Dziękujemy Cukierni Król za przepyszny tort urodzinowy.

Dziękujemy Pani Iwonie Grudnik za piękną dekorację.

Dziękujemy KSSE za wsparcie finansowe obchodów.