Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach serdecznie zaprasza do udziału w zakończeniu tegorocznej edycji Międzynarodowego Programu „Pola Nadziei”. Stowarzyszenie na terenie Żor zrealizowało go już po raz trzynasty.

W środę, 25 maja dzieci i młodzież zamanifestują solidarność i wsparcie dla osób chorych, promując przy tym ideę opieki hospicyjnej i wolontariatu.

XIII Marsz Nadziei wyruszy o godzinie 11:15 sprzed siedziby Hospicjum im. Jana Pawła II, przy ul. Promiennej 4. Następnie ul. Okrężną, Boryńską, Górnym Przedmieściem przejdzie do Sceny „Na Starówce”. Tam, podczas krótkiego programu artystycznego przygotowanego przez uczniów ZSO im. K. Miarki w Żorach, podsumowana zostanie XIII edycja „Pól Nadziei”. Wręczone zostaną również nagrody zwycięzcom konkursów „Żółty żonkil symbolem nadziei” i „Historia z żonkile w tle”.

Jak co roku, do udziału w Marszu Nadziei zaproszeni są podopieczni przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych, przedstawiciele samorządu i mediów, a także wszyscy przyjaciele żorskiego Hospicjum.

13 Marsz Nadziei - plakat