Już po raz piętnasty, w geście solidarności z osobami chorymi terminalnie, przeszliśmy w Marszu Nadziei!

W naszej akcji wzięli udział uczniowie i nauczyciele żorskich szkół i przedszkoli, przedstawiciele władz miasta, wolontariusze. Barwny korowód, który przeszedł z siedziby hospicjum do Domu Kultury, uświetniła również grupa Mażoretek „Eksplozja” i Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

Wydarzenie było jednocześnie podsumowaniem programów edukacyjnych i konkursów prowadzonych przez nas w szkołach. W tym roku na zakończenie „Marszu Nadziei” nagrodzono laureatów konkursów: „Zaprojektuj logo XV Pól Nadziei”, „Zaprojektuj żonkilowy brelok” i „Historia z żonkilem w tle”. Honorowymi patronami konkursów oraz fundatorami nagród był Prezydent Miasta Żory i Przewodniczący Miasta Żory. Pamiątkowe dyplomy oraz upominki laureatom w ich imieniu wręczył Zastępca Prezydenta Miasta Żory – Daniel Wawrzyczek oraz Prezes Stowarzyszenia Dorota Domańska.

Dla zgromadzonej publiczności wystąpili uczniowie klas gimnazjalnych w Szkole Podstawowej nr 1 w Pawłowicach w inscenizacji „Anioły są wśród nas” na podstawie książki „Oskar i Pani Róża” Erica Emmanuela Schmitta.