Już 7 października żorskie Hospicjum im. Jana Pawła II rozpocznie kolejną edycję programu „Pola Nadziei”. W tym dniu, w ogrodzie placówki, dzieci, młodzież oraz ich opiekunowie zasadzą symboliczne cebulki żonkili.

„Pola Nadziei” to międzynarodowy program skierowany do wszystkich, którzy chcą pomóc ludziom chorym na raka. Odbywa się on każdego roku w dwóch częściach. Jesienią sadzone są cebulki żonkili, które wiosną tworzą kwitnące, żółte Pola Nadziei. Sam żonkil jest międzynarodowym symbolem nadziei. Kwiatem, który przypomina o ludziach cierpiących, oczekujących towarzyszenia w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

Uroczyste rozpoczęcie czternastej edycji „Pól Nadziei” w Żorach nastąpi w piątek, 7 października o godz. 10:30 w ogrodzie hospicjum (ul. Promienna 4). Cebulki zasadzą obecni na tym wydarzeniu włodarze miasta, przedstawiciele szkół i przedszkoli, pacjenci hospicjum, wolontariusze oraz inni zaproszeni goście.

Warto dodać, że wiele instytucji zasadzi żonkile również we własnym zakresie. Kilka tysięcy cebulek powędrowało już do zainteresowanych szkół i przedszkoli w Żorach oraz innych miejscowościach regionu.

14_pola_nadziei