Piąty rok z rzędu przyznano nagrody w miejskim Konkursie Plastycznym ?Anioł? pod patronatem Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach.

Jego nadrzędnym celem jest kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej, rozwijanie twórczej wyobraźni i wrażliwości estetycznej. Organizatorzy mają na celu także poprzez ten konkurs włączyć uczestników konkursu ? uczniów żorskich szkół podstawowych oraz gimnazjalnych ? w ideę pomocy drugiemu człowiekowi.

Uroczystość wręczenia nagród uświetniły występy uczniów klasy 4b pod opieką Moniki Napiórkowskiej i Marka Dyrdy. Wystąpili także Kamila Cebula, Szymon Pławecki oraz Maksymilian Kuśka.

Po zakończeniu uroczystości została przeprowadzona kwesta na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach i tym samym prace plastyczne zostały przekazane darczyńcom.

Tegoroczny konkurs zorganizowali nauczyciele ZS8: Agnieszka Auguścik i Magdalena Stańko-Żytkowiak ze wsparciem dyrekcji ZS8 oraz Renaty Wacławczyk, Klaudii Pawelec ? Gliklich, Moniki Napiórkowskiej oraz Marka Dyrdy.

Lista laureatów:

Szkoła podstawowa kl. 1-3:
I miejsce Alicja Ochojska
II miejsce Wiktoria Kubicka
III miejsce Łukasz Wróbel
Wyróżnienie: Jessica Gołeczka.

Szkoła podstawowa kl 4-6:
I miejsce Julia Wańczura
II miejsce Hanna Szmit
III miejsce Aleksandra Kokot
Wyróżnienie: Sylwia Kałat.

Gimnazjum: