Trwa trzecia edycja programu „Pomagamy jak umiemy”. Od 2 stycznia Klubowicze zbierają przy zakupach nowe punkty. Pod koniec roku przełożą się one na wartą 5 mln zł pomoc dla 250 instytucji. W tym roku klienci sami zdecydują, której organizacji ze swojego regionu pomogą.

Pracownicy sieci Rossmann ponownie wskazali lokalne organizacje, które ich zdaniem warto wesprzeć: domy dziecka, samotnej matki, hospicja czy schroniska. Jak im teraz pomóc? Wystarczy, że przy każdych zakupach klient pokaże przy kasie aplikację Rossmann PL., a zostaną naliczone punkty i odłożymy „cegiełkę” dla wspieranej organizacji. Wśród organizacji jest również Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach.

Jak można pomóc? Posiadacze aplikacji Rossmann PL mogą wybrać jedną z instytucji ze swojego regionu (województwa), na którą będą przekazywane ich punkty. Jeśli klubowicz nie zdecyduje się na żadną konkretną instytucję, jego punkty zostaną przekazane jednej z organizacji z regionu, w którym najczęściej robi on zakupy.

31 października zakończy się gromadzenie punktów. – Wtedy będziemy mogli policzyć na jaką kwotę poszczególne organizacje otrzymają wsparcie. Im więcej osób wybierze daną instytucję, tym większą darowiznę ona otrzyma. Planujemy, że do końca roku wszystkie organizacje dostaną wybrane przez siebie produkty – informuje organizator akcji.

rossmann_aplikacja