Już w najbliższą niedzielę na ulice naszego miasta wyjdą wolontariusze Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach. Tego dnia będzie przeprowadzona kwesta na rzecz placówki, a darczyńcy w zamian za datki otrzymają żonkile.

Żonkil to kwiat symbolizujący kruchość naszego życia. To też symbol naszej solidarności z chorymi na nowotwór. ? Jesienią zasadziliśmy cebulki żonkili rozpoczynając XII, żorską edycję, Programu ?Pola Nadziei?, wiosną chcemy te kwiaty rozdać mieszkańcom. Pragniemy w ten sposób przypomnieć wszystkim o chorych terminalnie, często cierpiących w samotności ? mówi Wioleta Kurzydem, koordynator wolontariatu w Stowarzyszeniu Przyjaciół Chorych ?Hospicjum im. Jana Pawła II?.

SONY DSCWolontariuszy kwestujących na rzecz hospicjum będzie można spotkać w centrum miasta i w pobliżu kościołów pw. Św. Apostołów Filipa i Jakuba, św. Stanisława Biskupa i Męczennika oraz Miłosierdzia Bożego. ? Będą ubrani w charakterystyczne żółte koszulki lub kamizelki, a każdy z nich będzie zaopatrzony w identyfikator ? dodaje W. Kurzydem.

Co ciekawe, większość kwiatów, które wolontariusze będą rozdawać została przygotowana przez wychowanków przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Żor i okolicznych miejscowości. W akcję włączył się także Zakład Karny w Jastrzębiu-Zdroju.

W ubiegłym roku podczas ?Niedziel Hospicyjnych?, które odbywały się na placach kościelnych, zebrano ponad 25 tysięcy złotych.