dwa_loga kopia_600Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych ?Hospicjum im. Jana Pawła II? w Żorach już kolejny raz zostało laureatem IV edycji Konkursu Grantowego ?Razem możemy więcej!?. Konkurs zorganizowała Fundacja ?Dbam o Zdrowie?.

Budżet projektu złożonego przez żorską placówkę wynosi 100 tysięcy złotych, z czego 50 tysięcy zł pochodzi z Fundacji ?Dbam o Zdrowie?, a druga połowa z budżetu organizacji. Kwota w całości przekazana zostanie na wsparcie w zakupie leków i środków medycznych dla osób chorych i najbardziej potrzebujących.

? Z projektu ?Razem możemy więcej? w naszej organizacji skorzysta łącznie 250 osób. Projekt dedykowany będzie pacjentom ? osobom w trudnej sytuacji finansowej i potrwa do końca kwietnia 2016 r. ? mówi Dorota Domańska, prezes zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych ?Hospicjum im. Jana Pawła II? w Żorach. ? Cieszymy się, że nasza organizacja już po raz kolejny znalazła się w gronie 100 Laureatów Konkursu Grantowego 2015, które przygotowały i przesłały najlepsze projekty niwelujące bariery w dostępie do leków w Polsce ? dodaje.

Pomoc przekazana zostanie w postaci kart możliwych do realizacji w aptekach na terenie całego kraju, natomiast pula środków przekazanych w ramach grantów przez Fundację ?Dbam o Zdrowie? wyniosła w tym roku rekordowe 2 mln zł. Uroczyste spotkanie z grantobiorcami, podpisanie umów i wręczenie symbolicznych czeków miało miejsce 30 kwietnia 2015 r. w łódzkiej Atlas Arenie.