Dzień Otwarty połączony z Festynem Rodzinnym odbędzie się w żorskim Hospicjum im. Jana Pawła II już po raz drugi. Imprezę zaplanowano na sobotę, 9 maja. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji zarówno dla młodszych, jak i starszych.

Festyn rozpocznie się punktualnie o godz. 14:00, a zakończy o 19:00. Na scenie, umiejscowionej w ogrodzie Hospicjum, pojawią się panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Baranowicach, wokaliści (Żorskie Diamenty, czyli Sonia Kubacka, Agata Serafin, Klaudia Student, Sylwia Szpiech, Patrycja Wuwer, Łukasz Zimończyk), a także zespół muzyczny złożony z uczniów SP-17 pod dyr. Tomasza Świercza. Zatańczą natomiast zespoły taneczne z Polski i zagranicy, czyli: podopieczni Szkoły Tańca standART z Ornontowic, dobrze znane ?Wesołe Nutki? oraz zespoły z Białorusi, Węgier, czy Serbii.

Co poza sceną? Konkursy i warsztaty plastyczne, warsztaty taneczne, malowanie twarzy oraz plecenie kolorowych warkoczyków dla najmłodszych, bezpłatne porady kolorystki, dogoterapia z CODA, wizyta strażaków, odwiedziny klaunów, pokaz motocykli, pyszny bufet i… całe mnóstwo niespodzianek!

Impreza odbędzie się w ramach XII edycji ?Pól Nadziei?. Tego dnia warto wybrać się na Promienną 4. Pamiętajcie jeszcze o jednym? zabierzcie ze sobą najbliższych!

 

2_festyn_rodz