Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach serdecznie zaprasza do udziału w zakończeniu tegorocznej edycji Międzynarodowego Programu „Pola Nadziei”. Stowarzyszenie na terenie Żor zrealizowało go już po raz piętnasty.

W środę, 30 maja dzieci i młodzież zamanifestują solidarność i wsparcie dla osób chorych, promując przy tym ideę opieki hospicyjnej i wolontariatu. Towarzyszyć im będą żorskie mażoretki oraz Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji!

XV Marsz Nadziei wyruszy o godzinie 11:15 sprzed siedziby Hospicjum im. Jana Pawła II, przy ul. Promiennej 4. Następnie ul. Okrężną, Boryńską, Górnym Przedmieściem – przez Rynek i ul. Szeptyckiego przejdzie do Domu Kultury. Tam, podczas krótkiego programu artystycznego, podsumowana zostanie XV edycja „Pól Nadziei”. Wręczone zostaną również nagrody zwycięzcom konkursów – plastycznych: „Zaprojektuj logo XV Pól Nadziei” i „Zaprojektuj żonkilowy brelok” oraz literackiego – „Historia z żonkile w tle”.

Jak co roku, do udziału w Marszu Nadziei zaproszeni są podopieczni przedszkoli, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnych, przedstawiciele samorządu i mediów, a także wszyscy przyjaciele żorskiego Hospicjum.

XV Marsz Nadziei