Po raz czwarty rusza akcja „Listy do M.”, w ramach której dzieci osierocone piszą do Świętego Mikołaja o swoich marzeniach. Program prowadzi żorskie hospicjum, które na co dzień otacza opieką osieroconych małoletnich. We wcześniejszych edycjach na listy dzieci odpowiedziały nie tylko osoby prywatne, ale i policjanci czy całe klasy, a nawet szkoły!

Dzieci, którego jeden z rodziców zmarł będąc pacjentem Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach, mogą liczyć na wsparcie duchowe i materialne. Dzięki pozyskanym funduszom, wolontariusze organizują dla nich wyjazdy i różnego rodzaju wyjścia, oczywiście przy zaangażowaniu rodziców. Takie spotkania to nie tylko odskocznia od codziennego życia, problemów, ale też okazja do rozmowy o trudnościach czy odczuciach po stracie mamy lub taty.

W tym roku dzieci już po raz czwarty napisały listy do świętego Mikołaja, w których przedstawiły swoje marzenia. Teraz czas rozesłać listy po świecie i znaleźć aż 44 darczyńców gotowych umożliwić ich szybką realizację, bowiem spotkanie, na którym dzieci otrzymają podarki zaplanowane jest już na 2 grudnia!

Osoby gotowe spełnić jedno z marzeń, mogą kontaktować się z organizatorami akcji pod adresem e-mail: mikolaj@hospicjumzory.pl. Wolontariusze udzielą również informacji o pozostałych marzeniach oraz sposobie udzielenia pomocy. Ważne, by przed kupnem prezentu zgłosić swoją chęć. Akcja kończy się 30 listopada br.

Tradycyjnie, część dziecięcych pragnień przedstawia zabawny filmik. Zobaczcie nagranie: