Hospicjum im. Jana Pawła II już po raz drugi wygrało konkurs grantowy ?Razem możemy więcej!?. Wręczenie symbolicznych czeków i podpisanie umów z wyróżnionymi organizacjami odbyło się 13 marca w Łodzi. Wygrana okazała się wspaniałym prezentem na 10-lecie istnienia Stowarzyszenia.

Konkurs Grantowy skierowany jest do organizacji pozarządowych, instytucji społecznych, stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej. Dotacjami wspierane są ogólnopolskie lub lokalne projekty, które obejmują działania mające na celu uświadomienie problemu społecznego, jakim są bariery w dostępie do leków oraz w sposób bezpośredni wspierają osoby najbardziej potrzebujące. Wszystkie nagrodzone przez nas projekty są ukierunkowane na pomoc osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym ? przewlekle lub ciężko chorym, dzieciom, osobom samotnym, starszym, bezrobotnym, znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej lub materialnej, których nie stać na zakup niezbędnych do kontynuowania terapii leków oraz innych środków medycznych ? podkreśla Elżbieta Łacina, Wiceprezes Fundacji Dbam o Zdrowie.

 

Grant_dla_Hospicjum_2013

Gala konkursu Fundacji Dbam o Zdrowie. Druga od prawej: Dorota Domańska – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych ?Hospicjum im. Jana Pawła II?

 

Wygraną w wysokości 80 tysięcy złotych, podobnie jak w ubiegłym roku, Hospicjum przeznaczy na zakup leków, środków medycznych i opatrunkowych.

13 marca minęło 10 lat od zebrania założycielskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych. Dlatego też w najbliższym czasie zorganizowanych zostanie wiele uroczystości i imprez podsumowujących działalność Hospicjum. Najbliższa z nich ? spektakl charytatywny ?W poszukiwaniu Kopciuszka? obędzie się w sobotę, 6 kwietnia o godz. 18.00 w MOKu.

Serdecznie zapraszamy!