Tradycyjnie, 1 i 2 listopada na cmentarzach w Żorach i okolicznych miejscowościach, można było spotkać wolontariuszy żorskiego Hospicjum im. Jana Pawła II. Osoby w każdym wieku zaangażowały się w zbiórkę pieniędzy na rzecz placówki i zrobiły to na medal!

Aż 274 wolontariuszy wzięło udział w tegorocznej kweście na 11 cmentarzach ? sześciu w Żorach i pięciu w okolicznych miejscowościach. W sumie udało się zebrać 47 870,69 złotych. Na kwotę składają się 32514,48 zł zebrane w Żorach, 8581,18 zł w Suszcu, 1289,69 zł w Rudziczce, 1901,52 zł w Kryrach, 1549,22 zł w Pawłowicach i 2034,60 zł w Golasowicach. Ponadto do skarbonek wrzucono również 22,75 euro.

? Dziękujemy za okazane nam wsparcie. Ta kwota pomoże nam spokojnie funkcjonować i zabezpieczyć naszym pacjentom potrzebny sprzęt oraz otoczyć ich należytą opieką. Cieszymy się, że Państwo mają wrażliwe serca i nie przechodzą obojętnie wobec cierpienia ciężko chorych osób – naszych podopiecznych ? mówi Dorota Domańska, prezes zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych ?Hospicjum im. Jana Pawła II?.

Datki w całości zostaną przeznaczone na działalność Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych ?Hospicjum im. Jana Pawła II?, które w ciągu lat swojej działalności otoczyło bezpłatną opieką już ponad 1400 ludzi chorych, głównie na nowotwory.