5 października już po raz dziesiąty w Żorach zasadzimy Pola Nadziei. Przypomnijmy ? to program, który stworzyła organizacja Marie Curie Cancer Care z Edynburga. Żonkil stał się międzynarodowym symbolem solidarności z ludźmi chorymi terminalnie (to osoby, co do których z punktu widzenia medycyny nie ma już szans na powrót do zdrowia, można tylko łagodzić postępujące objawy choroby). Wierzymy, że życie ludzkie ma wartość do ostatniego momentu, a obecność Pól Nadziei ma nam o tym przypominać. W ramach programu jesienią sadzimy żonkile, a wiosną, gdy kwitną, organizujemy akcje charytatywne na rzecz hospicjum.

5 października, o godz. 11.00 przed budynkiem hospicjum odbędzie się uroczyste rozpoczęcie kolejnej edycji. Cebulki zasadzą obecni na tym wydarzeniu włodarze miasta, przedstawiciele szkół i przedszkoli, wolontariusze oraz inni zaproszeni goście. Wiele instytucji zasadzi żonkile również we własnym zakresie. Kilka tysięcy cebulek powędrowało już do zainteresowanych szkół i przedszkoli w Żorach i okolicznych miejscowościach.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie w program.

sadzenie cebulek 2012