Plakat Art.buzz spływa Potem

W październiku rozpoczyna się IX Ogólnopolska Kampania Społeczna ?Hospicjum to też życie?. W jej ramach hospicjum żorskie zorganizuje występ charytatywny oraz dyskusję na temat sztuki komunikacji w opiece medycznej.

Najbliższym wydarzeniem będzie występ grupy Art.Buzz z Miejskiego Ośrodka Kultury w Żorach z tekstami legendarnego kabaretu Potem. Odbędzie się on 6 października, o godz. 18.00, w sali teatralnej Miejskiego Ośrodka Kultury (wstęp wolny). Gwarantowana spora dawka radości i możliwość wsparcia działań hospicjum.

Dziękujemy jednocześnie za medialne wspieranie organizowanych przez nas wydarzeń. Opieka dla pacjentów w żorskim hospicjum jest bezpłatna, przeciętnie zajmujemy się 40-50 chorymi, z tego 15 pacjentów przebywa w hospicjum stacjonarnym (NFZ refunduje pobyt tylko 5 pacjentów). To dzięki Wam możemy zbierać fundusze na opiekę nad nimi. Dlatego z serca dziękujemy.

Aneta Antosiak

Koordynator wolontariatu

Autor filmu: Jakub Gola

O Kampanii (informacje udostępnione przez organizatorów):

Tematem tegorocznej IX kampanii społecznej ?Hospicjum to też Życie? będzie sztuka komunikacji w opiece medycznej. Jej celem jest pokazanie, jak ważna jest właściwa komunikacja pomiędzy zespołem leczącym i pacjentem oraz pacjentem i jego rodziną oraz jakie negatywne skutki zarówno u chorego, jak i w odniesieniu do personelu medycznego niewłaściwa komunikacja wywołuje. Pacjent nie rozumie lub nie umie poradzić sobie z przekazaną bolesną informacją i w konsekwencji nie nawiązuje pozytywnych relacji z zespołem leczącym, bliskimi, traci zaufanie, nie współpracuje w procesie leczenia, trudniej znosi zabiegi terapeutyczne. Personel medyczny natomiast nie radzi sobie z narastającymi emocjami i stresem, co w konsekwencji prowadzi do wypalenia zawodowego. Chcielibyśmy także, aby w podczas kampanii zostały pokazane dobre praktyki właściwej komunikacji.
Kampania ?Hospicjum to też Życie? rozpocznie się 13.10.2012 roku (Światowy Dzień Hospicjów i Opieki Paliatywnej) a zakończy 31.12.2012 roku. Fundacja Hospicyjna organizuje ją we współpracy z Telewizją Polską SA, mediami ogólnopolskimi, regionalnymi i lokalnymi.