W czwartek, 9 października już po raz dwunasty żorskie Hospicjum im. Jana Pawła II zachęci do zasadzenia cebulki żonkili, z których wiosną wyrosną Pola Nadziei.

?Pola Nadziei? to międzynarodowy program skierowany do wszystkich, którzy chcą pomóc ludziom chorym na raka. Odbywa się on każdego roku w dwóch częściach. Jesienią sadzone są cebulki żonkili ? to one właśnie tworzą Pola Nadziei. Wiosną, gdy zaczynają kwitnąć, rozpoczyna się druga część akcji, która obejmuje m.in. kwesty na rzecz osób chorych na raka, koncerty charytatywne oraz akcje medialne i edukacyjne.

Same żonkile są symbolem nadziei, a zarazem kruchości naszego życia. Przypominają o ludziach cierpiących, oczekujących pomocy i opieki w trudnym okresie odchodzenia z tego świata.

9 października, o godz. 11.00 przed budynkiem hospicjum przy ul. Promiennej 4 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie dwunastej edycji programu ?Pola Nadziei?. Cebulki zasadzą obecni na tym wydarzeniu włodarze miasta, przedstawiciele szkół i przedszkoli, wolontariusze oraz inni zaproszeni goście.

Wiele instytucji zasadzi żonkile również we własnym zakresie. Kilka tysięcy cebulek powędrowało już do zainteresowanych szkół i przedszkoli w Żorach oraz okolicznych miejscowościach.

 

XII Pola Nadziei