Dzisiaj ruszyło głosowanie w miejskim konkursie „Wolontariusz Roku 2014”. Zachęcamy do oddania głosu na naszą wolontariuszkę Dominikę Szulik.

Głosy na Dominikę możecie oddawać tutaj: http://cop.zory.pl/index.php/zaglosuj-na-wolontariusz-roku-2014?view=form

Tymczasem przeczytajcie, co my o Dominice napisaliśmy:

„To już trzeci rok, jak Dominika pomaga w żorskim Hospicjum im. Jana Pawła II. 15-latka wolontariatem zainteresowała się w pierwszej klasie gimnazjum, dzięki istniejącemu w Zespole Szkół nr 3 klubowi wolontariusza. Przez ten krótki okres (Dominika jest obecnie uczennicą III klasy gimnazjum), wolontariuszka poznała wszystkie ?barwy? wolontariatu w hospicjum. Zaczęła od wolontariatu szkolnego, a jej pierwszą akcją było sadzenie żonkili podczas inauguracji X Pól Nadziei.

Następnie Dominika z ogromnym zapałem zaangażowała się w wolontariat akcyjny ? nie ma kwesty, w której nie wzięłaby udziału. Zawsze chętnie pomagała i wciąż pomaga też w pracach biurowych i porządkowych. Bierze czynny udział w przygotowaniach do przeprowadzanych zbiórek i kwest, a także różnego rodzaju koncertów czy imprez, które odbywają się w hospicjum. Chętnie przygotowuje prace plastyczne i gazetki, a w gorącym okresie rozliczeń podatkowych roznosi ulotki po żorskich osiedlach.

Widoczne zaangażowanie Dominiki w wolontariat akcyjny skłoniło również Zarząd Stowarzyszenia do dopuszczenia jej do kursu wolontariusza medycznego, który zorganizowany był w czerwcu tego roku. Do wolontariatu medycznego kierowane są bowiem osoby pełnoletnie. Już w krótkim czasie okazało się, że Dominika szybko odnalazła swoje miejsce na oddziale ? do tego stopnia, iż w wakacje codziennie odwiedzała pacjentów. Obecnie, w roku szkolnym, jej wizyty ograniczają się do dwóch dni w tygodniu. W czym pomaga? Dominika jest wolontariuszem, który żadnej pracy się nie boi ? spędza czas z pacjentami, wychodzi do sklepu, by zakupić potrzebne dla nich rzeczy, karmi chorych, a nawet pomaga w ich pielęgnacji i toalecie. Mimo młodego wieku, a dzięki swojej dojrzałości jest niezwykle pomocna dla podopiecznych hospicjum, jak i dla personelu.

Warto dodać, że bezinteresowna praca Dominiki i czas poświęcony hospicjum, ciągle inspiruje też nowe osoby. Do udziału w kwestowaniu zachęciła nie tylko swoich kolegów i koleżanki, ale i dwie młodsze siostry. A decyzją o chęci bycia wolontariuszką medyczną zaimponowała mamie Agnieszce, która szybko wzięła przykład z córki i ukończyła wraz z nią czerwcowy kurs. Teraz razem przeżywają chwile spędzone wraz z pacjentami, co łączy je jeszcze bardziej.

Cieszymy się, że 15-letnia dziewczyna swoim dojrzałym zachowaniem, wrażliwością na cierpienie drugiego człowieka oraz bezinteresownością potrafi pokazać również dorosłym osobom, jak piękny i owocny potrafi być wolontariat.”

Dominika_Szulik