Już po raz drugi ruszyła akcja ?Listy do M.?, w ramach której dzieci osierocone napisały o swoich marzeniach. Program prowadzi żorskie hospicjum, które od 8 lat otacza opieką osieroconych małoletnich.

Dzieci, którego jeden z rodziców zmarł będąc pacjentem Hospicjum im. Jana Pawła II, mogą liczyć na wsparcie duchowe i materialne. Dzięki pozyskanym funduszom, wolontariusze organizują dla nich wyjazdy i różnego rodzaju atrakcje. Wolontariusze zawsze angażują też rodziców, którzy pozostali z dziećmi. Podczas spotkań rozmawiają z nimi o problemach dzieci, ich odczuciach po stracie drugiego rodzica. Jeśli dzieci przeżywają trudności związane z osieroceniem, mogą skorzystać z profesjonalnej opieki psychologa. Dwa razy w roku wręczają im też prezenty ? najpierw z okazji Dnia Dziecka, a następnie z okazji 6. grudnia. ? Prezenty, jakie przygotowujemy dla naszych podopiecznych, to realizacja ich marzeń. W ich spełnianiu pomaga nam także Fundusz Dzieci Osieroconych działający w Fundacji Hospicyjnej z Gdańska ? mówi Halina Świerczek, która zajmuje się rodzinami osieroconymi.

W listopadzie dzieci napisały listy, w których zawarły swoje bożonarodzeniowe marzenia. ? My te życzenia chcemy teraz rozesłać po świecie, by umożliwić ich realizację. Może i Ty pomożesz spełnić nam marzenie małe lub te trochę większe… Wierzymy, że nasz apel dotrze do ludzi o wrażliwych i szczodrych sercach, którzy potrafią wyciągnąć pomocną dłoń  ? słyszymy w hospicjum.

Większość dziecięcych pragnień zawarto, podobnie jak rok temu, w krótkiej animacji. Osoby gotowe spełnić jedno z nich, mogą kontaktować się z organizatorami akcji pod numerem tel. 668 171 603 lub mailowo: wolontariat@hospicjumzory.pl. Pod tym adresem dostępne są również pozostałe marzenia i wszelkie informacje na ich temat.

 

 

TVP Katowice wyemitowała dzisiaj materiał o naszej akcji „Listy do M.”. Kto nie zobaczył, pod tym linkiem może nadrobić:
http://www.tvp.pl/katowice/aktualnosci/spoleczne/listy-z-marzeniami/17776615