?Żorskie Diamenty? wraz z najlepszymi żorskimi artystami stworzyli płytę ?Żorskie Diamenty dla Hospicjum?, z której uzyskane środki finansowe zostaną przeznaczone na działalność Hospicjum im. Jana Pawła II.

W 2013 roku odbył się konkurs wokalny ?Żorskie Diamenty? zorganizowany przez Żorskie Towarzystwo Kulturalne ?Kontrapunkt?, Orange Polska, ?Agencję Celt?, Miejski Ośrodek Kultury w Żorach oraz TV Żory. Jego głównym celem było promowanie młodych wokalistów pochodzących z Żor oraz pomoc w rozwoju ich talentu. Konkurs był organizowany też z myślą o stworzeniu szansy sprawdzenia swoich sił podczas prezentacji własnej wizji muzykowania.

zorskie_diamenty_plyta

– Wielu młodych, przed przystąpieniem do konkursu, mogło wziąć udział w warsztatach prowadzonych dla nich przez profesjonalistów ? muzyków, pochodzących z naszego regionu. Chcieliśmy, by warsztaty pozwoliły na rozwój. Wiedząc, że każda z osób ma inna specyfikę głosu i preferencji, młodzież mogła popracować nad różnym wokalnym stylem, stąd obecność m.in. Myszora ze Studia 6×6, Katarzyny Moś ? specjalistów z różnych dziedzin – mówi Grzegorz Granek, pomysłodawca projektu ?Żorskie Diamenty?.

W powstanie płyty włączyło się wiele osób. – Wszystko zaczęło się kilka lat temu. Widząc, że powstała płyta ?Siebie daj ? żorscy artyści na rzecz żorskiego hospicjum?, stwierdziłem, że może w przyszłości też coś takiego zrobię. Tym bardziej, że wiążą się z tym moje osobiste doświadczenia związane ze śmiercią mamy – wspomina Grzegorz Granek i dodaje – Ostatecznie zaistniał digipack ? krążek został połączony z tomikiem wierszy, a wszystko w całość ładnie ubrała Ania Flaga, grafik.

Najzdolniejsze młode talenty wraz z najlepszymi żorskimi artystami stworzyły płytę ?Żorskie Diamenty dla Hospicjum?. Środki zebrane ze sprzedaży płyty trafią do Hospicjum. Płytę, w cenie 25 złotych, można nabyć w kilku miejscach – u Grzegorza Granka w Kinie „Na Starówce” (więcej informacji pod nr. telefonu 602 153 850), w Klubie Reinkarnacja (ul. Rynek 1) oraz w siedzibie Hospicjum na ul. Promiennej 4 w Żorach.

O tym, kiedy narodził się pomysł na powstanie płyty oraz jaka przyszłość czeka młodych artystów przeczytasz tutaj.  Zapraszamy!