Hospicjum im. Jana Pawła II trzeci rok z rzędu wygrało konkurs grantowy ?Razem możemy więcej!?. Dorota Domańska, prezes Stowarzyszenia, symboliczny czek na kwotę 50 tysięcy złotych odebrała w czwartek 13 marca w Łodzi.

Konkurs ?Razem możemy więcej!? jest skierowany do organizacji pozarządowych, instytucji społecznych, stowarzyszeń oraz innych instytucji działających w sektorze ochrony zdrowia lub opieki społecznej. Fundacja Dbam o Zdrowie poprzez dotacje wspiera ogólnopolskie lub lokalne projekty, które obejmują działania mające na celu uświadomienie problemu społecznego, jakim są bariery w dostępie do leków oraz w sposób bezpośredni wspierają osoby najbardziej potrzebujące.

grant2014_hospicjum_w_zorach

Hospicjum udało się wygrać 50 tys. zł – to maksymalne dofinansowanie, o jakie można było się starać. Dotacja zostanie przeznaczona na zakup niezbędnych leków, środków medycznych i opatrunkowych. Każda kwota jest niezwykle ważna dla funkcjonowania placówki. ? Potrzeby mamy ogromne – kontrakt z NFZ pokrywa zaledwie 60% kosztów ? podkreśla Dorota Domańska, prezes zarządu Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych ?Hospicjum im. Jana Pawła II?. ? Pozostałe wydatki musimy pokryć z własnych pieniędzy, pochodzących z 1% podatku, kwest, darowizn oraz od sponsorów ? dodaje.