Dzieci osierocone napisały już listy do Świętego Mikołaja. Przyłącz się do akcji i spełnij ich marzenia!

?Smoczek? symbolizuje opiekę nad dziećmi, których jedno z rodziców zmarło w żorskim hospicjum. Stowarzyszenie Przyjaciół Chorych ?Hospicjum im. Jana Pawła II? prowadzi akcję pomocy dla rodzin osieroconych już od prawie 7 lat. Spotykają się ze sobą na co dzień, razem spędzają czas na basenie czy kuligu.
Wyjścia i atrakcje organizowane dla dzieci i ich rodziców są możliwe dzięki pozyskanym funduszom. Dzieci_Osierocone_Miasteczko_Westernowe
– Skarbonki umieszczamy w przedsiębiorstwach, przedszkolach i szkołach. Coraz częściej Młode Pary proszą gości o wsparcie dzieci osieroconych, zamiast kupowania kwiatów. Z kolei dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii, dzielą się z nami słodyczami. Dołączamy je do paczek wręczanych z okazji Dnia Dziecka czy Świąt Bożego Narodzenia. Prezenty, jakie przygotowujemy dla naszych podopiecznych, to realizacja ich marzeń. W ich spełnianiu pomaga nam także Fundusz Dzieci Osieroconych działający w Fundacji Hospicyjnej z Gdańska ? mówi Halina Świerczek, koordynator Akcji ?Smoczek?.
Wolontariusze zawsze angażują rodziców, którzy pozostali z dziećmi. Podczas spotkań rozmawiają z nimi o problemach dzieci, ich odczuciach po stracie drugiego rodzica. Jeśli dzieci przeżywają trudności związane z osieroceniem, mogą skorzystać z profesjonalnej opieki psychologa.

dzien_dziecka_15-06-13_05

Podczas spotkania z okazji Dnia Dziecka, podopieczni pięknie podziękowali za otrzymane prezenty i podzielili się z wolontariuszami najskrytszymi marzeniami. – Większości z nich nie uda nam się spełnić, nawet gdybyśmy miały wszystkie pieniądze świata i starały się ponad nasze siły, bo są to pragnienia których już nie spełnimy… których nikt nie może już dla dzieci spełnić ? przyznają wolontariuszki, lecz z uśmiechem dodają ? Nie poddajemy się, dlatego realizujemy te małe i te troszkę większe marzenia. Właściwie to pośredniczymy tylko w ich spełnianiu. Listy napisane przez naszych podopiecznych przekazujemy Ludziom o Pięknych i Szczodrych Sercach, którym zależy na uśmiechu dziecka. Wierzymy, że i w tym roku takich znajdziemy!
Takie listy po raz pierwszy wolontariusze Hospicjum przekazują mieszkańcom miasta za pomocą krótkiego filmu ?Listy do M.?. W zabawny sposób przedstawia on marzenia dzieci związane ze sportem, nauką i zabawą. – Mamy nadzieję, że ten krótki film skłoni do przyłączenia się do naszej akcji. Zapewniamy, że naprawdę warto, bo dzieci te są wyjątkowe i w taki wyjątkowy sposób chcemy przedstawić Wam marzenia, które jak św. Mikołaj możecie spełnić w tym roku ? zachęcają wolontariuszki.

— 09.09.2013

Mamy pierwszego Świętego Mikołaja. Marzenie 7-letniej Karolinki spełni grupa wolontariuszy z Gimnazjum nr 2.

— 10.09.2013

Radość wielka! Zgłosiło się do nas dwóch kolejnych Świętych! Tornado Pomysłów stworzy dla 13-letniej Paulinki biżuterię, a Ania wybierze dla niej kosmetyki.

Także dzięki Ani 13-letni Kuba dostanie swoje wymarzone niebieskie okulary! Do kompletu brakuje mu więc tylko płetw! :-))

—11.09.2013

„Squap piłkę rzucaj i łap” dla Weroniki podaruje Pani Iwonka 🙂

—12.09.2013

Klocki dla Rafałka (lat 8) i książki dla Weroniki (lat 12) ufunduje Pani Aleksandra.

Dziękujemy 🙂