Serdecznie zapraszamy do udziału w kursie wolontariatu hospicyjnego i opieki nad pacjentem!

Kurs adresowany jest do wszystkich tych, którzy myślą o niesieniu pomocy chorym z hospicjum, ale nie posiadają stosownych kwalifikacji. W kursie organizowanym przez naszą placówkę mogą wziąć udział tylko osoby pełnoletnie! Kurs składa się z cyklu 6 spotkań oraz 40 godzin praktyki, na których poznaje się życie placówki, zadania i obowiązki wolontariusza, a także uczy sztuki komunikacji. Udział w kursie jest bezpłatny.

Kim jest wolontariusz medyczny?

Wolontariusze hospicyjni jako opiekunowie osób chorych zajmują się bezpośrednim kontaktem z pacjentami – pracują na oddziale opieki paliatywnej i w ramach hospicjum domowego. Towarzyszą chorym, którzy mają świadomość swojej postępującej choroby i zdają sobie sprawę z nieuchronności śmierci. Posługa ta wymaga więc odpowiedniego psychicznego przygotowania, umiejętności rozmowy i wsłuchiwania się w potrzeby chorego. Pacjent wielokrotnie zadaje sam sobie i wolontariuszowi najtrudniejsze pytania o sens życia, choroby, nie potrafi pogodzić się z sytuacją. Dlatego tak ważne jest dobre przygotowanie oraz potwierdzenie predyspozycji wolontariusza do tego typu pomocy. Wolontariusze uzupełniają pracę zespołu hospicyjnego i są wsparciem dla rodzin pacjentów.

Osoby zainteresowane zapraszamy na szkolenie, które odbędzie się w dniach 7-8 czerwca, 14-15 czerwca br. Prelegentami tegorocznego kursu będą doświadczeni pracownicy naszego hospicjum: lekarz, pielęgniarka, psycholog, kapelan hospicjum, a także osoby pracujące w hospicjum oraz w hospicyjnym  wolontariacie.

Zapisy przyjmujemy pod adresem mailowym: wolontariat@hospicjumzory.pl lub telefonicznie tel. 32 43 50 466 wew. 201

program_kurs_2019