Zasady organizacji odwiedzin pacjentów w związku z obowiązującym stanem epidemii.

Od dnia 14 czerwca 2021 roku odwiedziny pacjentów przebywających w Hospicjum im. Jana Pawła II” w Żorach następują według ściśle określonych zasad:

1. Wejście do sali pacjenta od strony ogrodu.

2. Bezpośredni kontakt z chorym w sali, możliwy dla osób zaszczepionych pełną dawką szczepienia lub osób, które udokumentują przebycie wirusa Covid.

3. Osoby niezaszczepione mogą przebywać z pacjentem na ogrodzie o ile stan zdrowia chorego na to pozwala.

4. Przy pacjencie mogą przebywać jednocześnie tylko 2 osoby.

5. Zaleca się, aby pacjentów nie odwiedzały dzieci do lat 10.

6. W trakcie odwiedzin zarówno w sali chorego jak i na ogrodzie, wymagane jest stosowanie maseczek chirurgicznych oraz dezynfekcja rąk przed i po spotkaniu.

7. Odwiedzający musi być bezwzględnie zdrowy (brak objawów infekcji – kataru, kaszlu czy gorączki), a w przypadku wątpliwości co do stanu zdrowia, odwiedziny powinny zostać odroczone.

8. Czas trwania odwiedzin: maksymalnie 1 godzina.

9. Godziny odwiedzin 10.00 – 20.00.

Zarząd może ponownie wprowadzić całkowite wstrzymanie odwiedzin
w przypadku wystąpienia zagrożenia epidemicznego lub ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne pacjentów.